Fotoğrafçı mı - Fotokabin mi

     Sevgili meslektaşlarım 2013 den 2017 ye kadar tüm çabalarımla (tübitak-sanayi bakanlığı)kabul ettiremediğim projemi bedelsiz olarak yapabilecek bi firmaya açıyorum . 

Bilindiği gibi fotokabinler mesleğimizi bitirme noktasına getirdiği için 2013 de bir fikir ürettim ve geliştirdim ancak bunu kabul ettirecek muhattab bulamadım . Projemin detaylarını paylaşayı düşündüm .Detayları anlattıkça daha önce dünya üzerinde uygulanmamış olmasına rağmen oldukça basit ve akla yatar görünecek dikkat edin . 

 

Proje E-vesikalık

Proje kapsamında serverin indiricileri ,devlet daireleri ,noterler,bankalar,hastaneler ve e-kimlik kioksları . Serverin yükleyicileri fotoğrafçılar .

İşleyiş :Fotoğrafın çekilmesiyle birlikte T.C. numarası ile kayıt edilen biyometrik fotoğraf - kayıt edilen fotoğrafın

nufüs müdürlüklerinde fotoğrafın indirilmesi baskısı ve yongaya atılması 

Fayda : Çekilen fotoğrafın zamanı ve yerinin belli olması ,süresinin itiraz olunmaksızın belli olması , pratik ulaşılabilirlik , 

Ekonomik Fayda : Bine yakın nüfüs müdürlüğündeki tarayıcının , fotoğrafçı esnafındaki baskı makinalarının maaliyetleri ve yine ithal olan kağıt ve mürekkeplerin maailyetlerinden 4 yıl içersinde 1milyar türk lirası tasaruuf . 

 

Projenin özeti : Vatandaş fotoğrafını çektirecek , fotoğrafçı  T.C ile sisteme yükleyecek , ilgili makamlar indirecek ,Ekimlik yongasında fotoğrafı bulunacak